בידור הוא דבר רציני

קסמים ואמנות חושים משמשים לא רק כאמצעי בידור, אלא גם כעזר לעולם העסקים ולגיבוש חברתי.

כאשר אני מוזמן לאירוע, אני עורך שיחת תחקיר עם המזמין כדי להכיר את החברה, את מטרת האירוע ואת הקהל. אני מקבל מידע בין אילו אנשים כדאי להתערב ואת מי צריך לקרב למי, וזאת כדי להתאים להם את התכנית הטובה ביותר להשגת המטרה. אני מסתובב בין האנשים, מרתק אותם, מעורר בהם השתאות וצחוק ומוביל לשיחות, שאלמלא התערבותי לא היו מתקיימות. גם אנשים שכבר ראו הכול ונמנעים להתערבב עם הקהל, מרותקים ומשתלבים במעגל הסקרנים, מחליפים חוויות ושואלים שאלות. אלו הדברים שבזמן קצר ביותר מצליחים לחבר בין אנשים, ואין כמו גיבוש כדי ליצור חברה יעילה ומתפקדת.

לאמנות הבמה, ובעיקר לאמנות הטלפתיה והמנטליזם, יש מכנה משותף עם עולם השיווק, המכירות ויחסי הציבור – שניהם מנסים למכור ולשכנע תוך שימוש באמצעים פסיכולוגיים, רק שאמני המנטליזם עושים זאת בדרך משעשעת, הסוחפת את הקהל, מרתקת אותו, ולבסוף – מוכרת.

בשנים האחרונות הוזמנתי להופעות ולאירועים גם בחו”ל בתחומים שונים, החל מקידום מכירות ויחסי ציבור, כנסים ותערוכות, וכלה באירועים משפחתיים, בימי כיף ובגיבושים. מכל אלה יצאתי עם התובנה כי כיום אי אפשר לקדם נושא ללא שילוב בידור וסקרנות. כמו שמורים או מרצים נדרשים להיות מעין סטנדאפיסטים, כך גם בהרצאות, בכנסים ובאירועים “רציניים” יש צורך באדם מקצועי שישבור את הקרח, יכניס חיים ברגעים המייגעים, ילהיב את הקהל ויותיר חוויה של ערך מוסף.

דילוג לתוכן