קריאה קרה

“קריאה קרה” היא היכולת להגיד דברים על אדם מבלי להכיר אותו, ולתת לו תחושה שאתה יודע עליו הכול.
הקריאה הקרה מבוססת על ידע נצבר על סוגים שונים של אנשים מכל המגזרים ומכל קצוות האוכלוסייה. בטכניקה זו אני קולט אנשים על תכונותיהם ומאפייניהם הייחודיים ו”מקטלג” אותם במאות “מגירות”. אין זו עבודה קלה כלל וכלל. יישום מיטבי של הקריאה הקרה דורש אינטואיציה טובה לצד עבודת שטח יסודית, מעמיקה ורבת שנים. אדם שעוסק בקריאה קרה בונה את “קטלוג הטיפוסים” שלו במהלך מפגשים עם אנשים משכבות סוציו-אקונומיות שונות, ממדינות שונות ומערים שונות. הוא פוגש אותם בקניונים, במלונות בשווקים ובכל מקום שרק יעלה על הדעת, ועושה במוחו כסריקת מחשב את הקישורים המתאימים המשרטטים את דמותו של האדם, גם מבלי להכירו לעומק באופן אישי.

ככל שמשיגים יותר נתונים על האדם – באיזה רכב הוא נוסע, היכן הוא גר, מה יש לו במקרר, איך נראה ארון הבגדים שלו, באילו סוגי שמפו הוא משתמש, איזה בושם הוא אוהב וכו’ – כך הקריאה מדויקת יותר.

באילו מקרים מועילה הקריאה הקרה?

הקריאה הקרה שימושית מאוד בתחום העסקים ובהשמת כוח אדם בעבודה. אני מוזמן למפגשים עסקיים עם חברות כדי לספק פן נוסף להתרשמות מהלקוח, וכן מספק חוות דעת נוספת לקבלת עובדים לעבודה ולהתאמתם לתפקיד, וזאת הודות ל”קטלוג הטיפוסים” שנמצא ברשותי.

בתחום הבמה משתמש אמן החושים באינטואיציה ובטכניקת ה”קולד רידינג” כדי להרשים את הקהל. אמן חושים אמיתי וטוב יכול לזהות אנשים וטיפוסים שונים באמצעות הנחות יסוד, הצלבות ושילובים של שפת גוף, תווי פנים, ריח, סוג שיער, שיניים, ציפורניים, לבוש, תכשיטים ועוד. אמנם ישנם פרמטרים קבועים, המופיעים גם בספרות, כמו מימיקה (הבעות פנים), קול – דיקציה ואינטונציה, מבט ועוד, אולם ישנם גם לא מעט משתנים, כמו לבוש ואביזרים נלווים, אשר אמן החושים המומחה עושה בהם שימוש בקריאה הקרה.

האם אמן חושים ניחן ביכולות על טבעיות?

מכל האמור למעלה, ברור כי אמן חושים לא ניחן ביכולות על טבעיות. הוא ניחן ביכולת “קריאת” אנשים המתבססת על אינטואיציה חזקה וקריאה קרה, אשר נרכשו עם השנים במאמצים רבים, בדיוק כפי שמוכרת בגדים מנוסה מסתפקת במבט חטוף כדי לזהות את הצרכים ואת הטעם של הלקוח שנכנס לחנות.

לסיכום, אינטואיציה וקריאה קרה הם כלים העומדים ברשותו של אמן החושים.

לא מדובר במעשה קסמים או ביכולות על טבעיות, אלא בתהליך ארוך ויסודי של חקירה, העמקה ולמידה. כל אלה, בשילוב כישרון טבעי, שהושבח תוך כדי ניסיון, מצליחים להפתיע ולהלהיב את הקהל, ואף מסייעים לבעלי מקצוע לבחור את עובדיהם או להגיע להחלטות.

זכרו! במקצועיות אמיתית אין קיצורי דרך. האמן המוצלח אינו דווקא הידוען המופיע בשלטי חוצות, אלא מי שטרח, למד והתמקצע.

דילוג לתוכן